Promocje
Biała cegła dekoracyjna z fugą
Biała cegła dekoracyjna z fugą
38,50 zł 19,50 zł
szt.
Nowości
Soleto wisząca
Soleto wisząca
351,13 zł
szt.
Pineto wisząca
Pineto wisząca
208,15 zł
szt.
Napoli wisząca czarna
Napoli wisząca czarna
199,74 zł
szt.
Parawan ażurowy Tree - Mouk
Parawan ażurowy Tree - Mouk
513,00 zł
szt.
Tree Stand - Wieszak dekoracyjny Mouk
Tree Stand - Wieszak dekoracyjny Mouk
860,00 zł
szt.
Abedul - Wieszak dekoracyjny Mouk
Abedul - Wieszak dekoracyjny Mouk
240,00 zł
szt.
Marula - Wieszak dekoracyjny Mouk
Marula - Wieszak dekoracyjny Mouk
240,00 zł
szt.
Fork - Wieszak dekoracyjny Mouk
Fork - Wieszak dekoracyjny Mouk
155,00 zł
szt.
Reno - Wieszak dekoracyjny Mouk
Reno - Wieszak dekoracyjny Mouk
155,00 zł
szt.

Ściana z cegły – plusy i minusy

Gdzie można zastosować cegłę dekoracyjną?

Cegła na ścianie to propozycja do każdego wnętrza. Pasuje jako element dekoracyjny kominka, jako cała ściana w salonie czy sypialni, można też pokusić się o zaprojektowanie łazienki z dekoracyjną cegłą. Można ją kłaść wewnątrz i na zewnątrz budynków. Okładziny elewacyjne nadają ciekawego wizerunku, poza tym cegłą ozdabia się też kolumny czy słupy ogrodzeniowe. Także rola cegły w aranżacjach wnętrz i budownictwie jest nadal wielka. Stara cegła jest nadal pożądana w aranżacjach wielu wnętrz, nie tylko domów, ale też restauracji czy hoteli.

biała cegła dekoracyjna z fugą w sypialni cegła rozbiórkowa w kuchni szara dekoracyjna cegła w biurze salon z białą cegłą dekoracyjną

salon z białą cegłą dekoracyjną kuchnia z cegły rozbiórkowej

Plusy i minusy ściany z cegły

Jak każdy materiał do wykończenia wnętrz, cegła dekoracyjna ma też wady i zalety. Oto kilka z nich:

Co przemawia za stosowaniem cegły:

 • Trójwymiarowość – efekt 3 d jaki możemy uzyskać kładąc cegłę na jednej ze ścian w pomieszczeniu, może okazać się wizytówką całego domu. Płytki ceglane, załamujące światło dają poczucie trójwymiarowości.
 • Uniwersalność i ponadczasowość – cegła od dawna była wykorzystywana w budownictwie. Jej rola słabła i wzrastała, ale nigdy o niej nie zapominano. Dlatego na przestrzeni wieków możemy obserwować wiele aranżacji z ceglaną ścianą w roli głównej. Cegłę można kłaść wszędzie, w salonie, kuchni, przedpokoju a nawet łazience, świetnie odnajduje się w różnych stylach od skandynawskiego poprzez nowoczesny.
 • Trwałość i wytrzymałość – cegła jest niezwykle wytrzymałym materiałem. Zachowuje wysoką odporność na wilgoć i ogień, a także uszkodzenia mechaniczne. Będzie zatem świetną propozycją dla naszych kuchni i łazienek, ale także sprawdzi się na zewnątrz budynku. Biorąc oczywiście pod uwagę rodzaje cegły, w zależności od rodzaju cegła ma różne właściwości, inne szamotowa, suszona, ceramiczna, wapienno-piaskowa czy klinkierowa.
 • Izolator termiczny – cegła jest dobrym izolatorem termicznym, kumuluje ciepło i dość długo je utrzymuje. Dzięki temu w domach z cegły, latem jest chłodno, a zimą utrzymuje się dłużej ciepło wewnątrz.
 • Izolator akustyczny – ta właściwość pozwala nieco na wyciszenie pomieszczenia od wewnątrz i zewnątrz.
 • Utrzymanie czystości – cegła po zaimpregnowaniu jest łatwa w utrzymaniu czystości, nie wnika w nią brud i kurz.
 • Korzystny mikroklimat – cegła czerwona, naturalna, wytwarzana z gliny, ma właściwości, które tworzą  doskonały i pozytywny mikroklimat.

 

Możliwe przeciwwskazania do stosowania cegły

 • Optycznie pomniejszone wnętrze – w pomieszczeniach, gdzie choć jedna ściana jest ozdobiona cegłą, może ona powodować fizyczne i optyczne zmniejszenie pomieszczenia. Cegła jest elementem dekoracyjnym dominującym, wszystko obok jest jej podporządkowane. Najczęściej jest układana na jednej ze ścian, reszta pozostaje gładka. W celu uzyskania efektu powiększenia pomieszczenia, można cegłę pomalować na kolor biały. Ceglane białe ściany, są bardzo nowoczesne.
 • Ciężki materiał – należy pamiętać, że cegła, czy to cementowa, czy ceramiczna, jest dość ciężka, będzie zatem dodatkowym obciążeniem dla ścian i stropów. Stosujmy zatem cegły na niewielkiej powierzchni ściany. Można również wykorzystać cegiełki klinkierowe lub cegły cięte ze starych cegieł z odzysku, które świetnie nadadzą się do powierzchni mniejszych jak kolumny czy kominki, mogą stanowić świetny zamiennik jeśli chcemy uzyskać efekt starej cegły.
 • Różne właściwości mają różne cegły – należy pamiętać o różnych właściwościach, w zależności od rodzaju cegły. Cegły różnią się izolacyjnością akustyczną i termiczną, więc jeśli oprócz walorów dekoracyjnych poszukujesz innych właściwości dobrze przemyśl swój wybór przed zakupem.
 • Kosztowność – cegła ozdobna jest wyrobem dość drogim, szczególnie jeśli jest wysokiej jakości. Jednak efekt i długoterminowość takiej inwestycji, przemawiają za posiadaniem takiej dekoracji w swoim domu. Z czasem odkryjesz, że to była najlepsza inwestycja, dzięki której będziesz spędzał czas w pięknym wnętrzu i doskonałym mikroklimacie.

Dobrze dobrany produkt pozwala na zastosowanie cegieł w każdym pomieszczeniu

Zarówno rodzaje cegieł, jak i wybór kolorów, pozwala na zastosowanie jej w każdym, nawet najbardziej wymagającym wnętrzu. Dzięki starej cegle i odpowiedniemu oświetleniu możemy wykreować niesamowicie nastrojowe i przytulne wnętrze.

Gipsowe panele dekoracyjne 3D Biała cegła dekoracyjna Wodoodporna cegła dekoracyjna z fugą Dekoracyjne płytki ceglane Płytki ze starej cegły rozbiórkowej

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl