Promocje
Biała cegła dekoracyjna z fugą
Biała cegła dekoracyjna z fugą
38,50 zł 19,50 zł
szt.
Nowości
Soleto wisząca
Soleto wisząca
351,13 zł
szt.
Pineto wisząca
Pineto wisząca
208,15 zł
szt.
Napoli wisząca czarna
Napoli wisząca czarna
199,74 zł
szt.
Parawan ażurowy Tree - Mouk
Parawan ażurowy Tree - Mouk
513,00 zł
szt.
Tree Stand - Wieszak dekoracyjny Mouk
Tree Stand - Wieszak dekoracyjny Mouk
860,00 zł
szt.
Abedul - Wieszak dekoracyjny Mouk
Abedul - Wieszak dekoracyjny Mouk
240,00 zł
szt.
Marula - Wieszak dekoracyjny Mouk
Marula - Wieszak dekoracyjny Mouk
240,00 zł
szt.
Fork - Wieszak dekoracyjny Mouk
Fork - Wieszak dekoracyjny Mouk
155,00 zł
szt.
Reno - Wieszak dekoracyjny Mouk
Reno - Wieszak dekoracyjny Mouk
155,00 zł
szt.

Cegła na ścianie w salonie – świetny efekt z użyciem imitacji białej lub czerwonej cegły

Aranżacje z cegłą w salonie

Istnieją dwie możliwości zastosowania cegły w salonie, pierwsza to odsłonięcie ściany ceglanej, druga  to płytki ceglane. Ściana w salonie może być dekorowana zarówno tradycyjną cegłą, jak też płytkami klinkierowymi, możemy też zastosować płytki cegłopodobne w naszym  mieszkaniu. Naturalną cegłę można zastosować do budowania ścianki działowej, a na całych ścianach możemy używać lżejszych płytek klinkierowych jako dekorów. Wykańczając wnętrze mamy do wyboru cegły białe, czerwone, odcienie szarości, a nawet kolor czarny.

Ceglane ściany mają wiele zalet, są trwałe i wytrzymałe, odporne na uszkodzenia. Dzięki nim  możemy stworzyć przytulny nastrój i mikroklimat we wnętrzu. Cegły stanowią doskonały izolator akustyczny i termiczny. Można nimi ozdabiać ściany, kominki, kolumny, barki, ogrodzenia, elewacje, cegła ma wiele zastosowań, dzięki swym właściwościom.

cegła rozbiórkowa w salonie cegła rozbiórkowa w salonie

cegła rozbiórkowa w salonie

Imitacja białej cegły w salonie

Naturalna cegła jest dość kosztowna. Możemy w specjalistycznych sklepach odnaleźć wiele imitacji cegły, która świetnie zastąpi tą naturalną. Jeśli jednak użyjemy cegły naturalnej, a wnętrze chcielibyśmy rozjaśnić, lub optycznie powiększyć możemy cegłę pomalować na biało. Cegła w takim kolorze nie zdominuje wnętrza. Imitacja białej cegły w salonie prezentuje się świetnie w stylu skandynawskim i industrialnym. Ważne jest przemyślane wybranie ściany, która ma być dekorowana cegłą, gdyż ma to znaczenie w późniejszym zagospodarowaniu wnętrza. Na tle ściany z cegieł świetnie będzie się prezentował telewizor czy barwna kanapa. Aby uzyskać białą ścianę z cegły możemy wykorzystać stare cegły i je pomalować, ale również użyć gotowych białych kafelków, tapet lub płytek imitujących cegłę.

biała cegła dekoracyjna w salonie biała cegła dekoracyjna w salonie

biała cegła dekoracyjna w salonie

Imitacja czerwonej cegły w salonie

Czerwona cegła jest bardzo wyrazista i zastosowanie jej w salonie spowoduje, że będzie dominowała nad wszystkimi innymi dekoracjami. Ceglana ściana czerwona będzie się prezentowała najlepiej w towarzystwie prostych, gładkich, białych ścian. Taką ścianę możemy uzyskać odsłaniając ceglany mur, usuwając tynk. Taką ścianę trzeba oczyścić i zaimpregnować. Jeśli nasze ściany nie są zbudowane z cegieł, a marzy nam się czerwony mur, możemy zastosować imitację czerwonej cegły. Przy czerwonej cegle należy brać pod uwagę, że może ona optycznie pomniejszyć wnętrze, najlepiej stosować ją na jednej ścianie, albo jej fragmencie, aby uniknąć uczucia przeciążenia. Ważne też jest podświetlenie takiej ściany, co pozwoli wzmocnić efekt 3d i uwidocznić załamania światła.

płytki ceglane w salonie płytki ceglane w salonie

płytki ceglane w salonie

Inne propozycje kolorystyczne cegieł

Obecnie modne, są też kolory szare i czarne cegiełek. W dużych salonach z powodzeniem można wykorzystać odcienie szarości czy kolor czarny, dbając przy tym, aby dodatki były w mocnych barwach np. żółtym czy pomarańczowym. Meble w mocnych kolorach będą świetnie się prezentowały na tle ceglanej ściany. Dzięki zastosowaniu cegieł, nasz dom będzie miał swój niepowtarzalny charakter.

szara cegła dekoracyjna w kuchni szara cegła dekoracyjna w biurze

szara cegła dekoracyjna w kuchniszara cegła dekoracyjna w biurze

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl