Promocje
Biała cegła dekoracyjna z fugą
Biała cegła dekoracyjna z fugą
38,50 zł 19,50 zł
szt.
Nowości
Soleto wisząca
Soleto wisząca
351,13 zł
szt.
Pineto wisząca
Pineto wisząca
208,15 zł
szt.
Napoli wisząca czarna
Napoli wisząca czarna
199,74 zł
szt.
Parawan ażurowy Tree - Mouk
Parawan ażurowy Tree - Mouk
513,00 zł
szt.
Tree Stand - Wieszak dekoracyjny Mouk
Tree Stand - Wieszak dekoracyjny Mouk
860,00 zł
szt.
Abedul - Wieszak dekoracyjny Mouk
Abedul - Wieszak dekoracyjny Mouk
240,00 zł
szt.
Marula - Wieszak dekoracyjny Mouk
Marula - Wieszak dekoracyjny Mouk
240,00 zł
szt.
Fork - Wieszak dekoracyjny Mouk
Fork - Wieszak dekoracyjny Mouk
155,00 zł
szt.
Reno - Wieszak dekoracyjny Mouk
Reno - Wieszak dekoracyjny Mouk
155,00 zł
szt.

Cegła na ścianę do wnętrz – do salonu, kuchni, sypialni, łazienki i przedpokoju

Cegła stała się znów modna

Cegła jest uniwersalna i ponadczasowa, ma wiele zalet. Jest jednym z najstarszych materiałów budowlanych, jest odporna i wytrzymała, dzięki niej możemy podkreślić indywidualny charakter wnętrza. Jest izolatorem akustycznym i termicznym. Tworzy doskonały mikroklimat dzięki swoim właściwościom. Znów zaczęto ją doceniać i używać do aranżacji wnętrz. Nadaje charakteru, trzeba przyznać, chętnie stosuje się ją we wnętrzach, w stylu industrialnym, rustykalnym czy eklektycznym.

Ściana z cegły w salonie

Cegła może być świetną inspiracją podczas urządzania salonu. Ściana z cegły w salonie, jest coraz bardziej pożądanym elementem wnętrz. Czerwona cegła na ścianach salonu, może być niezbyt dobrym wyjściem, jeśli salon jest niewielkich rozmiarów, ponieważ jeszcze bardziej, optycznie, zmniejszy się jego powierzchnia. Jeśli marzymy o czerwonej cegle w salonie, a jest mały, zróbmy to jedynie na małym fragmencie powierzchni lub pomalujmy cegłę na biało. Jeśli salon jest duży i jasny z powodzeniem możemy zaryzykować całą ścianę w czerwonej cegle. Ściana taka będzie świetnie wyglądała w zestawieniu z białymi gładkimi ścianami pokoju dziennego. Modne są także rozwiązania z cegłą w salonie w odcieniach szarości lub koloru czarnego. Na tle, których możemy umieścić meble w kontrastujących, mocnych barwach.

biała cegła w salonie płytka ceglana w salonie

biała cegła w salonie płytka ceglana w salonie

Ściana z cegły w sypialni

Zastanawiasz się czy cegła będzie pasowała do twojej sypialni. Jest wiele aranżacji z cegłą w roli głównej, które są godne uwagi. W sypialni człowiek odpoczywa, zatem powinno być przytulnie i miło, unikać należy przeciążeń. Zatem najlepiej cegłę położyć na jednej ścianie. W sypialni zastosować można z powodzeniem cegłę starą w czerwonym kolorze, na tle której postawimy łóżko. Czerwony kolor podkreślony odpowiednim oświetleniem pozwoli na wyeksponowanie trójwymiarowości ściany i stworzy nastrój.  Również białą pomalowaną cegłę, dodającą spokoju i elegancji, możemy z powodzeniem zastosować w sypialni.

biała cegła w sypialni płytka ceglana w sypialni

biała cegła w sypialni płytka ceglana w sypialni

Cegiełki w kuchni i łazience, czy to możliwe?

Jeśli koniecznie chcemy mieć ścianę z cegieł w kuchni, czy łazience nie musimy łatwo rezygnować z tego pomysłu. W pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności możemy rozważyć położenie ceramicznych płytek ściennych lub podłogowych, zwanych kafelkami. W łazience doskonałym duetem okazuje się cegła i drewno, świetnie ze sobą współgrają dając przytulność i nastrój. Zarówno w kuchni jak i łazience fragmenty z dekoracyjną cegłą będą wyglądały świetnie, dzięki odpowiednio dobranemu oświetleniu, które pozwoli na podziwianie efektu 3d i załamaniu światła.

wodoodporna cegła z fugą w kuchni wodoodporna cegła z fugą w łaziecne

wodoodporna cegła z fugą w kuchni wodoodporna cegła z fugą w łaziecnepłytki ceglane w kuchni

Przedpokój w cegiełkach

Przedpokój jest wstępem do domu, a więc jego wizytówką. Często zastanawiamy się czy tu można zastosować cegłę, jak najbardziej. Jedną ścianę możemy zadedykować ceglanej dekoracji. Podkreśli to charakter naszego domu, i na pewno sprawi dobre wrażenie na odwiedzających. Jeśli mieszkamy w budynku z cegły możemy pozwolić sobie na odsłonięcie cegły, poprzez zdjęcie tynku, oczyszczenie cegieł i ich zaimpregnowanie. Jeśli mieszkamy w nowym budownictwie, możemy sięgnąć po imitację cegły lub płytki ze starych pociętych cegieł z odzysku. Wszystko zależy od tego, jakiego efektu oczekujemy i jakim dysponujemy budżetem.

wodoodporna cegła z fugą w kuchni

wodoodporna cegła z fugą w kuchni biała cegła dekoracyjna w przedpokoju

Cegła w domu

Miłośnicy cegły chcieliby wprowadzić do swoich wnętrz, jak najwięcej elementów dekoracyjnych z jej udziałem, ale należy pamiętać, że cegła ozdobna zdominuje przestrzeń. Inne dekoracje przy niej bledną, to ona będzie królową wśród ścian, zrezygnujmy zatem z przesytu dekoracji, zestawmy ją z gładkimi białymi ścianami i odpowiednim oświetleniem. Wtedy zyskamy naprawdę zaskakujący efekt.

cegła rozbiórkowa w salonie cegła rozbiórkowa w kuchni

cegła rozbiórkowa w saloniecegła rozbiórkowa w kuchni

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl